fbpx

Google Pixel 6 je tu – Google Tensor čip a nové fotaparáty

19. októbra 2021

Po dlhom čakaní a nespočetne veľa leakov Google konečne predstavil Google Pixel 6 a 6 Pro. Sú to prvé smartfóny novým Google Tensor čipom. Prečítajte si o týchto smartfónoch ďalej v článku.

Clanok_fotky_format_7 – 3

Nový Google Tensor čip

Najnovšie Pixel zariadenia obsahujú nový custom Google Tensor čip. Podľa spoločnosti je na úrovni Snapdragonu 888 od spoločnosti Qualcomm, ktorý momentálne nájdete skoro v každej vlajkovej lodi ostatných výrobcov. Google Tensor čip má custom TPU (Tensor Procesing Unit) pre AI, ktoré je zabudované priamo do čipu. Procesor má 8 jadier: 2 vysokovýkonné, 4 stredne výkonné a 2 šetriace jadrá. Čip obsahuje aj dedikovaný coprocesor pre bezpečnosť, bezpečnostné výpočtové jadro a image processing jadro. Pixel 68 GB RAM a Pixel 6 Pro12 GB RAM.

Clanok_fotky_format_7 – 2

Fotoaparáty sú ako vždy highlight

Vizuálne sú smartfóny veľmi odlišné od konkurencie a Google si na ňom dal naozaj záležať. Smartfóny ponúkajú zaujímavé farebné kombinácie a veľmi unikátny je aj čierny sklenený kamerový pás. Google vždy kladie veľký dôraz na fotoaparáty. Najnovšie Pixely majú 50 Mpx hlavný fotoaparát, ktorý dekóduje fotografie na 12,5 Mpx. Tento senzor je fyzicky väčší, ako ten v Iphone 13 a je to najväčší senzor, ktorý Google kedy v Pixel zariadení použil. Má 1.2μm veľké pixely a má sveteľnosť f/1,85. Sekundárna kamera má 12 Mpx, zorný uhoľ 114 stupňov a sveteľnosť f/2,2. Pixel 6 Pro má pridanú 4x telephoto kameru, ktorá na štandartnom Pixel 6 nie je. 

Clanok_fotky_format_7 – 5
Clanok_fotky_format_7 – 4

AI editovacie funkcie

Predné kamery sa medzi dvomi modelmi líšia. Pixel 68 Mpx kameru so zorným uhľom 84 stupňov a Google Pixel 6 Pro 11,1 Mpx senzor s 95 stupňovým zorným uhlom. Vďaka Tensor čipu Google dokázalo vytvoriť viacero editovacích funkcií. Medzi nich patrí „magic eraser“ tool, ktorý dokáže vymazať nežiadúce elementy vo fotografii. Ďalej je tu nový long-exposure mód a motion capture mód, ktorý dokáže zostriť rozmazanú tvár. 

Clanok_fotky_format_7

Video dostalo seriózny upgrade

Google sa chválilo aj vylepšenými video funkciami. Pixel 6 dokáže natáčať vo 4K 60 fps, vďaka Tensor chipu teraz aj s Google auto HDR image processing. To znamená, že procesy, ktoré smartfón robí pri fotografovaní, robí aj pri nahrávaní videa. 60 krát za sekundu vo 4K. Toto je naozaj seriózna technológia. Fotoaparát dokáže nahrávať aj slow-mo 240 fps pri 1080p.

Clanok_fotky_format_7 – 7
Clanok_fotky_format_7 – 6

OLED displeje s vyššou obnovovacou frekvenciou

Na prednej strane smartfónov majú Pixel 6 a Pixel 6 Pro veľké OLED displeje. Pixel 66,4 palcový 1080p displej s 90 Hz obnovovacou frekvenciou. Google Pixel 6 Pro má krajší a väčší 6,7 palcový 1440p displej s užšími rámčekmi a zaoblenými rohmi. 6 Pro používa tiež LTPO technológiu, ktorá variabiluje obnovovaciu frekvenciu medzi 10 a 120 Hz. Oba smartfóny majú ochranné sklá Gorilla Glass Victus a podporu HDR

Clanok_fotky_format_7 – 1

Veľké batérie a agresívna cena

Oba smartfóny majú bezdrôtové nabíjanie (aj reverzné), IP68 odolnosť, čítačku odtlačkov prstov zabudovanú pod displejom, stereo reproduktory a rýchle nabíjanie. Oba smartfóny majú podporu 5G, Wi-Fi 6E a Bluetooth 5,2. Batérie sú pomerne veľké na oboch modeloch. Google Pixel 64614 mAh a Pixel 6 Pro5004 mAh batériu. Oba smartfóny pobežia na najnovšom Androide 12, ktorý je celý redesignovaný.

Google Pixel 6 začína na $599 a Pixel 6 Pro na $899. Predávať sa začínajú od dnes (19. 10. 2021).

Tags:

S24 deals
Logo